Dezynfekcja to bardzo ważny proces higieniczny, który najkrócej mówiąc, sprowadza się do odkażania pomieszczeń i powierzchni z wszelkich drobnoustrojów, głównie bakterii i wirusów. Wyróżnia się wiele metod dezynfekcji. Znanym i skutecznym sposobem dezynfekowania pomieszczeń jest korzystanie z preparatów chemicznych oraz przeprowadzanie ozonowania powietrza w pomieszczeniu zamkniętym.

Ozonowanie uważane jest za efektywną metodę dezynfekcji. Dzięki niej można skutecznie pozbyć się drobnoustrojów z pomieszczenia bez użycia środków chemicznych. Ozon, który naturalnie uwalnia się pod wpływem wyładowań atmosferycznych (po burzy), oczyszcza powietrze i pozostawia przyjemny świeży zapach. Jednak w przypadku ozonowania pomieszczeń wykorzystuje specjalne urządzenie w postaci ozonatora.

Dezynfekowanie ozonatorem skutecznie zwalcza wirusy, bakterie, pleśń, grzyby i roztocza. W wyniku ozonowania powietrza uwalnia się tlen, który neutralizuje działanie szkodliwych związków chemicznych i mikroorganizmów znajdujących się w powietrzu. Pomieszczenie mieszkalne, które zostało poddane ozonowaniu, wypełnia się klarownym powietrzem, odczuwalnym w oddychaniu jako lekkie i przyjemne.

Dezynfekowanie pomieszczeń z wirusów

Przeprowadzenie skutecznego procesu ozonowania uzależnione jest od wielu czynników, m.in. powierzchni ozonowanego pomieszczenia, czasu poświęconego na ozonowanie oraz wykorzystanie innych środków do dezynfekcji.

W przypadku wystąpienia pandemii, szczególnie zalecane jest, by w miarę możliwości prowadzić systematyczną dezynfekcję mieszkań, domów, jak i biur, w których przebiega codzienna praca.

Dezynfekcja Kraków – biura i mieszkania

Dezynfekcja budynków, domów, mieszkań, biur stanowi podstawową formę zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom. Nasza firma oferująca dezynfekcję w Krakowie skutecznie czyści pomieszczenia z drobnoustrojów, które mogą zagrażać zdrowiu. Niektóre z nich są odporne na środki chemiczne, stąd ozonowanie jest koniecznym etapem do pozbycia się szkodliwych mikroorganizmów.

Dezynfekcja i ozonowanie nie są procesem jednorazowym. Problem zanieczyszczonego i szkodliwego dla zdrowia powietrza może powrócić po pewnym czasie. Stąd zalecane jest okresowe ponowne odkażanie.

Poza przeprowadzaniem dezynfekcji w Krakowie i okolicach wykonujemy także pomiary wilgotności w pomieszczeniach oraz osuszanie wilgotnych murów. Dopiero po sprawdzeniu i dokładnym osuszeniu budynku możliwe jest dokonanie dezynfekcji w pomieszczeniu oraz w urządzeniach wentylujących powietrze. Obejmuje ona również takie obszary jak klatki schodowe i windy.

Realizowana przez naszą firmę na terenie Krakowa dezynfekcja, to profesjonalne podejście do problemu i skuteczne wyeliminowanie zagrożenia. Zapraszamy do szybkiego kontaktu telefonicznego lub przez Internet i korzystania z naszych usług.