Dezynfekcja jest ważnym zabiegiem higienicznym, który pozwala na pozbycie się z domów i biur drobnoustrojów szkodliwych dla zdrowia. Wśród wielu metod dezynfekcji można wyróżnić dwie najbardziej znane i skuteczne: przy użyciu preparatów chemicznych oraz ozonowanie powietrza przy pomocy specjalnego urządzenia – ozonatora. W tym drugim przypadku, urządzenie umieszczone w pomieszczeniu na pewien czas wypełnia je ozonem, likwidując wszelkie zanieczyszczenia.

Wykorzystanie ozonatora do dezynfekcji pomieszczeń eliminuje z powietrza bakterie, pleśń i grzyby, które są szkodliwe dla układu oddechowego człowieka i jego zdrowia. Wypełnienie mieszkania, domu czy biura ozonem sprawia, że przebywanie w pomieszczeniach staje się przyjemniejsze i mniej męczące.

Dezynfekcja pomieszczeń – Tychy

W celu pozbycia się różnych mikroorganizmów z pomieszczenia należy użyć ozonatora. Dokładnie zdezynfekowanie pomieszczenia wymaga odpowiedniego czasu, gdyż samo ozonowanie może trwać nawet do kilku godzin. Dzięki niemu można jednak uniknąć aplikowania środków chemicznych do odkażenia powietrza.

W przypadkach takich jak np. pandemia, wskazane jest, by zabieg ten odbywał się systematycznie w domach, mieszkaniach, biurach i w innych miejscach, w których większą część dnia przebywają ludzie.

Profesjonalna dezynfekcja w Tychach

Dezynfekując mieszkania, domy, biura i inne pomieszczenia zwiększają Państwo szanse na zapewnienie sobie, członkom rodziny i pracownikom zdrowego funkcjonowania w przestrzeni zamkniętej. Usługa dezynfekcji w Tychach adresowana jest do wszystkich, którym zależy na pozbyciu się z powietrza niebezpiecznych drobnoustrojów, nie tylko wirusów, ale innych mikroorganizmów zagrażających zdrowiu. Czyste powietrze jest szczególnie ważne dla osób z problemem alergii, a takich nie brakuje w naszym społeczeństwie. Dezynfekcja przy użyciu środków chemicznych może nie być na tyle skuteczna, aby wyeliminować zagrożenie.

Zabiegi dezynfekcji i ozonowania należy wykonywać systematycznie. Nie można ograniczać się tylko do działań jednorazowych, gdyż nie przyniosą one pożądanego rezultatu. Problem może po pewnym czasie powrócić z większym natężeniem. Jako firma wykonująca dezynfekcję w Tychach zajmujemy się również pomiarami stanu wilgotności w pomieszczeniu oraz osuszaniem budynków. Aby ozonowanie było skuteczne, musi być przeprowadzone w budynku suchym, w którym normy dopuszczalnej wilgotności nie są przekroczone. Dezynfekcji poddaje się również urządzenia wentylujące. Czasem trzeba przeprowadzić również dezynfekcję klatki schodowej i windy w budynku.

Usługi dezynfekcji w Tychach, które prowadzimy, są na najwyższym poziomie. Potrafimy skutecznie odkazić powietrze w każdej przestrzeni zamkniętej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i szybkiego kontaktu telefonicznego lub internetowego.