Bez względu na to, czy przebywamy w domu, w biurze czy prowadzimy działalność gospodarczą, wirusy i bakterie są integralną częścią naszego środowiska pomimo tego, że są one niewidoczne. Wiele z nich jest dla człowieka nieszkodliwych, jednak są wśród nich takie, które wywołują bardzo groźne dla człowieka choroby i infekcje. Dlatego ważne jest, by w sytuacji zagrożenia wirusami dokonywać cyklicznej dezynfekcji pomieszczeń. Obecnie stosuje się różne rodzaje dezynfekcji, z czego dezynfekcja środkami chemicznymi oraz dezynfekcja ozonem są najpopularniejszymi metodami. 

Na czym polega dezynfekcja środkami chemicznymi 

     Dezynfekcja pomieszczeń środkami chemicznymi jest najpopularniejszym sposobem na oczyszczenie pomieszczenia z wszelkich wirusów i bakterii. W tym celu wykorzystuje się mieszankę środków chemicznych oraz fizycznych lub pary wodnej. Najczęściej w celu dezynfekcji chemicznej wykorzystuje się alkohol etylowy o stężeniu co najmniej 70%, utleniacze, jodynę czy związki fenolowe lub metali ciężkich. W przypadku dezynfekcji stosunkowo małych pomieszczeń alkohol etylowy jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na szybkość działania. Jeżeli jednak dysponujemy dużym pomieszczeniem, bardziej skutecznym sposobem będzie dezynfekcja za pomocą związków amonowych oraz chlorowych.

Na czym polega dezynfekcja ozonem

     Dezynfekcja pomieszczeń ozonem, czyli inaczej ozonowanie jest sposobem na oczyszczenie pomieszczenia z grzybów, bakterii oraz wirusów bez wykorzystania jakichkolwiek środków chemicznych. Ozon ma właściwości niszczące dla wszelkich bakterii i wirusów, jednak nadmiar związku ozonu w pomieszczeniu może również wpływać negatywnie na zdrowie człowieka. Dezynfekcja ozonem jest bardzo skuteczną metodą jednak tylko w przypadku wykonywania jej przez wykwalifikowanych pracowników.

W jakich pomieszczeniach dezynfekcja może mieć zastosowanie? 

      Dezynfekcja może mieć zastosowanie we wszelkich pomieszczeniach, w których przebywamy oraz pracujemy. Cyklicznej dezynfekcji powinny zostać poddawane hotele, szpitale, a także restauracje oraz salony fryzjerskie i gabinety kosmetyczne. Istnieje również możliwość zamówienia usługi dezynfekcji do swojego domu lub mieszkania. 

Jeżeli masz pytania skontaktuj się z nami, wyjaśnimy Twoje wszystkie wątpliwości. Przejdź do strony kontaktowej.