Dezynfekcja i ozonowanie na terenie Katowic

Dezynfekcja to postępowanie, które polega na zniszczeniu wszelkich drobnoustrojów jak np. wirusy czy bakterie. Można powiedzieć, że zdezynfekowanie jakiejś powierzchni, to nic innego jak jej całkowite wyjałowienie. Dezynfekcji można poddać wszelkie powierzchnie, a także przedmioty. Aby cały proces był wystarczająco efektywny, konieczne jest dobranie odpowiednich środków.

Skuteczność dezynfekowania podnosi także ozonowanie. Jest to najlepszy sposób odkażania powierzchni i przedmiotów bez używania żadnych preparatów chemicznych. Ozon jest naturalnym środkiem bakteriobójczym. Po jego zastosowaniu wytwarza się naturalny, niezwykle świeży zapach, który jest nam dosyć znajomy – podobny pojawia się po intensywnym deszczu czy burzy.

Dezynfekowanie pomieszczeń w Katowicach

Dezynfekcja którą przeprowadzamy w Katowicach i nie tylko, jest wykonywana przez zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Bardzo ważne jest też zastosowanie skutecznych środków, a także odpowiedni czas ich działania. Regularne odkażanie przestrzeni biurowych, mieszkań, czy budynków użytku publicznego pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa i większego komfortu wszystkim osobom, które w nich przebywają.

Jeżeli po przeprowadzeniu dezynfekcji pomieszczenia problem pojawia się ponownie, warto przeprowadzić dodatkowe pomiary wilgotności lub osuszyć mury. Często takie działanie może skutecznie zlikwidować problem.

Ozonowanie pomieszczeń

Jak wspomniano wcześniej, aby skutecznie usunąć wszelkie szkodliwe drobnoustroje z pomieszczeń, warto zastosować ozonowanie. Jest to metoda, która pozwala zwalczyć wszystkie, nawet najbardziej dokuczliwe bakterie, grzyby i wirusy.

Atom tlenu, który zostaje uwolniony w trakcie ozonowania, neutralizuje wszelkie mikroorganizmy i związki chemiczne. Wszystkie przedmioty i powierzchnie poddane ozonowaniu stają się całkiem czyste.

Co także jest istotne – ozonowanie jest całkowicie bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin co oznacza, że jest także najbardziej ekologiczną i przyjazną metodą pozbywania się różnego rodzaju skażenia.

Kiedy stosuje się dezynfekcję?

Dezynfekcję można przeprowadzić w wielu przypadkach. Stosuje się ją głównie, kiedy doszło do skażenia danego miejsca materiałem biologicznym. Ponadto taką metodę wykorzystuje się także, kiedy w danym miejscu przebywała osoba chora. Obowiązkową dezynfekcję przeprowadza się w szpitalach i lecznicach, przedsiębiorstwach, które zajmują się usuwaniem odpadów, w obiektach hodowlanych, akademikach, bursach, gabinetach kosmetycznych itd.