Profesjonalne osuszanie budynków

Należy pamiętać o tym, że wilgoć obecna w ścianach budynku może być bardzo niebezpieczna. Dzieje się z tak z powodu ryzyka rozwoju grzybów, które wpływają niekorzystnie na zdrowie człowieka. Z tego względu należy zadbać o to, aby nasze ściany były możliwie jak najbardziej suche. Jak to osiągnąć? Jest kilka sposobów na skuteczne osuszanie budynków, które w ramach usług realizuje nasza firma na terenie Sosnowca i okolicznych miast.

Metody nieinwazyjne

Wśród metod nieinwazyjnych osuszania budynków warto wymienić nagrzewanie pomieszczeń. Paradoksalnie jest to bardzo prosta metoda, która wspomaga hamowanie rozwoju wilgoci. Niestety, przy jej dużym nasileniu może okazać się ona niewystarczająca. Z tego powodu istnieją również inne metody, do których należą np. osuszanie kondensacyjne i absorpcyjne. Ich idea jest bardzo podobna i polega na skropleniu pary wodnej znajdującej się w powietrzu. W przypadku pierwszego sposobu wykorzystuje się profesjonalne osuszacze, które skraplają wodę w komorze chłodniczej, natomiast w drugim przypadku używa się specjalnych wkładów, na których dochodzi do skroplenia wody. Inną opcją jest osuszanie mikrofalowe, którego zaletą jest możliwość dotarcia fal w głąb ścian. Jej minusem jest jednak konieczność intensywnej wentylacji pomieszczeń. Wyspecjalizowane firmy takie jak nasza zajmują się również osuszaniem podposadzkowym, dzięki któremu można za pomocą specjalnych maszyn, usunąć wilgoć z trudno dostępnej strefy izolacyjnej znajdującej się zaraz pod powierzchnią posadzki.

Metody inwazyjne

Tutaj można wymienić dwie różne możliwości – są to iniekcje krystaliczne, służące likwidacji wilgoci kapilarnej, która tworzy się poprzez „wciąganie” wilgoci z gruntu, oraz iniekcje termiczne polegające na nawierceniu w ścianie otworów, przez które wprowadza się strumienie gorącego powietrza. Po takim zabiegu należy jeszcze wypełnić wolne przestrzenie w ścianie specjalnymi żywicami metylosilikonowymi.

Wilgoć techniczna

Jest to normalne zjawisko w nowych, świeżo wybudowanych nieruchomościach. Bardzo ważne jest więc osuszanie ścian przed wpuszczeniem do wnętrza lokatorów. Takie wstępne przygotowanie mieszkania lub domu pozwala przez długi czas nie martwić się potencjalnym rozwojem grzyba. To właśnie z tego powodu ważnym procesem jest osuszanie. Sosnowiec jest miastem stale rozrastającym się, na terenie którego stale powstaje coraz to więcej nowych nieruchomości. Warto więc zadbać o wygodę i zdrowie ich mieszkańców wykonując uprzednio osuszanie budynków. Z tego względu serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.