Profesjonalne osuszanie budynków Sosnowiec

Należy pamiętać o tym, że wilgoć obecna w ścianach budynku może być bardzo niebezpieczna. Dzieje się z tak z powodu ryzyka rozwoju grzybów, które wpływają niekorzystnie na zdrowie człowieka. Z tego względu należy zadbać o to, aby nasze ściany były możliwie jak najbardziej suche. Jak to osiągnąć? Jest kilka sposobów na skuteczne osuszanie budynków (Sosnowiec), które w ramach usług realizuje nasza firma na terenie Sosnowca i okolicznych miast.

Metody nieinwazyjne

Wśród metod nieinwazyjnych osuszania budynków (Sosnowiec) warto wymienić nagrzewanie pomieszczeń. Paradoksalnie jest to bardzo prosta metoda, która wspomaga hamowanie rozwoju wilgoci. Niestety, przy jej dużym nasileniu może okazać się ona niewystarczająca. Z tego powodu istnieją również inne metody, do których należą np. osuszanie kondensacyjne i absorpcyjne. Ich idea jest bardzo podobna i polega na skropleniu pary wodnej znajdującej się w powietrzu. W przypadku pierwszego sposobu wykorzystuje się profesjonalne osuszacze, które skraplają wodę w komorze chłodniczej, natomiast w drugim przypadku używa się specjalnych wkładów, na których dochodzi do skroplenia wody. Inną opcją jest osuszanie mikrofalowe, którego zaletą jest możliwość dotarcia fal w głąb ścian. Jej minusem jest jednak konieczność intensywnej wentylacji pomieszczeń. Wyspecjalizowane firmy takie jak nasza zajmują się również osuszaniem podposadzkowym, dzięki któremu można za pomocą specjalnych maszyn, usunąć wilgoć z trudno dostępnej strefy izolacyjnej znajdującej się zaraz pod powierzchnią posadzki.

Metody inwazyjne

Tutaj można wymienić dwie różne możliwości – są to iniekcje krystaliczne, służące likwidacji wilgoci kapilarnej, która tworzy się poprzez „wciąganie” wilgoci z gruntu, oraz iniekcje termiczne polegające na nawierceniu w ścianie otworów, przez które wprowadza się strumienie gorącego powietrza. Po takim zabiegu należy jeszcze wypełnić wolne przestrzenie w ścianie specjalnymi żywicami metylosilikonowymi.

Wilgoć techniczna – osuszanie budynków Sosnowiec

Jest to normalne zjawisko w nowych, świeżo wybudowanych nieruchomościach. Bardzo ważne jest więc osuszanie ścian przed wpuszczeniem do wnętrza lokatorów. Takie wstępne przygotowanie mieszkania lub domu pozwala przez długi czas nie martwić się potencjalnym rozwojem grzyba. To właśnie z tego powodu ważnym procesem jest osuszanie budynków. Sosnowiec jest miastem stale rozrastającym się, na terenie którego stale powstaje coraz to więcej nowych nieruchomości. Warto więc zadbać o wygodę i zdrowie ich mieszkańców wykonując uprzednio osuszanie budynków w Sosnowcu. Z tego względu serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Profesjonalne osuszanie budynków Sosnowiec

Nasza firma od wielu lat profesjonalnie zajmuje się dezynfekcją, ozonowaniem oraz osuszaniem budynków. Sosnowiec i jego najbliższe okolice to teren, na którym działamy. Jeżeli zależy Ci na tym, by mieszkać i pracować w bezpiecznym i zdrowym mikroklimacie – koniecznie zgłoś się do nas. Przeprowadzimy kontrolę domu lub mieszkania pod kątem obecności wilgoci, doradzimy, jak temu zaradzić i przeprowadzimy odpowiednie działania, by się jej skutecznie pozbyć. Badamy zarówno nowo wybudowane budynki, jak i te już funkcjonujące – jesteśmy w stanie przeprowadzić osuszanie metodami bezinwazyjnymi, które nie spowodują uszkodzenia ścian, posadzek czy innych powierzchni. Jeżeli sytuacja tego wymaga, stosujemy również metody inwazyjne, czyli iniekcje i podcinanie – gwarantują one niemal stuprocentową skuteczność.

Czytaj więcej

Do osuszania budynków w Sosnowcu korzystamy jedynie ze sprawdzonego sprzętu od renomowanych producentów, dzięki czemu masz pewność, że wykonywane przez nas usługi przyniosą oczekiwany skutek. Do osuszania podposadzkowego wykorzystujemy specjalne pompy, a do pozostałych działań – profesjonalne osuszacze kondensacyjne i absorpcyjne.

Wilgoć obecna w budynku niesie ze sobą wiele negatywnych skutków. Grzyb i pleśń na ścianie to nie tylko kwestia estetyczna – fakt, niszczą one farbę i tynk i powodują nieprzyjemny zapach. Przede wszystkim jednak zagrażają zdrowiu użytkowników budynku, mogą powodować choroby układu oddechowego, bóle głowy oraz problemy skórne. Nadmierna wilgoć dodatkowo zagraża samej konstrukcji obiektu – osłabia jej strukturę, co może w skrajnych przypadkach grozić wręcz jej zawaleniem.

Przyczyn powstawania wilgoci jest bardzo wiele – zwykle jej pojawienie się wynika z oddziaływania wody na budynek (np. poprzez obecność wód gruntowych i zaskórnych, podziemnych cieków wodnych, bliskość zbiorników, zbieranie się wód opadowych w bezpośrednim sąsiedztwie) lub z jego eksploatacji. Dużą wilgotnością charakteryzują się również obiekty niedawno wybudowane, co ma związek z technologią budowy i wykorzystaniem wielu materiałów zawierających wodę (np. zapraw murarskich). Nasza firma bez problemu odkryje przyczynę Twoich kłopotów i pomoże Ci z osuszeniem budynku. Sosnowiec i okolice – zapraszamy do kontaktu!