Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnym osuszaniu budynków w Katowicach i innych miastach regionu. Pracownicy wspierają w dokonywaniu najważniejszych decyzji, pomagają na każdym etapie prac związanych z osuszaniem pomieszczeń, a dodatkowo dysponują nowoczesnym sprzętem i szeroką wiedzą branżową. Osuszanie wpływa na unikanie ewentualnych szkód związanych z zalaniem budynku. Tym samym można go uratować i nadal w nim mieszkać czy też prowadzić w nim własną firmę.

Osuszanie budynków Katowice – analiza pomiarów zawilgocenia oraz oględziny miejsca

Na samym początku zajmujemy się analizowaniem wyników pomiarów stanu zawilgocenia, ale też precyzyjnymi oględzinami miejsca, w którym mamy wykonać osuszanie budynków. Dzięki naszym pracom przygotowawczym jesteśmy w stanie dobrać najskuteczniejsze metody oraz techniki, które sprawdzają się w zdecydowanej większości przypadków. Osuszamy różnorodne budynki oraz pomieszczenia, zależnie od potrzeb naszych klientów. Nasze działania obejmują nie tylko wnętrza, ale też mury konkretnych budynków. Z racji tego musimy wszystko dokładnie sprawdzić, aby mieć pewność, że podejmujemy trafne decyzje, które pomogą naszym klientom.
Wachlarz naszych usług jest bardzo rozbudowany:

 • biur,
 • mieszkań,
 • domów,
 • magazynów,
 • stref podposadzkowych,
 • wilgoci technologicznej.

Z racji tego ważne jest dobranie odpowiedniej metody, ponieważ każde osuszanie przeprowadzane przez nas w Katowicach będzie się od siebie różnić. Jesteśmy jednak fachowcami, dlatego wszystkie zlecenia doprowadzimy do pomyślnego zakończenia, pomagając naszym partnerom w potrzebie.

Profesjonalne czynności i operacje technologiczne

Świadczymy w pełni profesjonalne i przeanalizowane czynności oraz operacje technologiczne, dlatego też jesteśmy w stanie pomóc każdemu klientowi, niezależnie od jego potrzeb. Osuszamy m.in. strefę izolacji termicznej, np. poprzez wypompowanie wody, do czego używamy specjalistycznych pomp. Stale udoskonalamy nasz sprzęt, aby świadczyć nasze usługi na najwyższym poziomie.

Nasze osuszanie sprawdzi się również w przypadku wykonywania prac budowlanych czy też remontowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każda osoba będzie w stanie zająć się tym samodzielnie, ponieważ są to zadania przeznaczone dla fachowców, do których należy użyć odpowiednich metod i sprzętu, a nie wszyscy nim dysponują. Szybko zjawiamy się w wyznaczonym miejscu, dzięki czemu ekspresowo przystępujemy do realizowania poszczególnych prac i pomagamy naszym klientom. Wypompujemy także wodę z tych miejsc, które są niedostępne dla zwykłych urządzeń.

[/vc_column_text]

Osuszanie budynków Katowice – osuszanie podposadzkowe

Polega na osuszaniu strefy izolacji termicznej poprzez wypompowanie wody, która zalega w miejscach niedostępnych dla zwykłych urządzeń.

Usunięcie wody spod posadzki jest jednym z najważniejszych etapów procesu osuszania. To właśnie ten proces determinuje czas i ma praktycznie najwyższy wpływ na cenę osuszania. Należy pamiętać iż w zalanej, mokrej strefie podposadzkowej mogą namnażać się szkodliwe mikroorganizmy i grzyby, dlatego też po zakończeniu osuszania zalecane jest jej ozonowanie.

 

Osuszanie podposadzkowe
Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie z wilgoci technologicznej

Wilgoć technologiczna to występowanie wilgoci głównie w nowych domach i mieszkaniach lub pojawia się podczas remontu. Jest zjawiskiem powszechnym i zwiększa się podczas rosnącego tempa budowy. Użytkowanie budynku z wilgocią technologiczną spowoduje pogorszenie jakości powietrza oraz możliwość wystąpienia grzybów pleśni w pomieszczeniach.

Korzyści wynikające z osuszania wilgotnych ścian i tynków w trakcie budowy:

 

 • Zmniejsza się koszt ogrzewania lokalu
 • Skróceniu ulega czas realizacji inwestycji
 • Umożliwia stały postęp prac wykończeniowych
 • Hamuje i zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni
 • Zapobiega korozji materiałów
 • Niweluje zjawisko kondensacji pary wodnej

 

[/vc_column][/vc_row]