Wilgoć obecna w ścianie to problem, z którym musi się zmierzyć naprawdę duża grupa osób. Z tego powodu warto zapoznać się z technikami osuszania ścian oraz całych budynków. Sam proces może być stosunkowo prosty – wszystko jednak zależy od stopnia zawilgocenia ściany oraz wybranej techniki redukcji wilgoci. Warto podkreślić, iż istnieje wiele sposobów na skuteczne osuszanie. Kraków to miasto, na terenie którego nasza firma wykonuje takie usługi.

Osuszanie budynków w Krakowie – metody nieinwazyjne

Wśród najbardziej popularnych metod osuszania powietrza znajdują się metody nieinwazyjne, które pozwalają pozbyć się wilgoci w dość skuteczny sposób bez ingerencji w strukturę ścian. Do metod tych należą:

  • nagrzewanie pomieszczeń,
  • osuszanie kondensacyjne i absorpcyjne,
  • osuszanie mikrofalowe,
  • osuszanie podposadzkowe.

Głównym celem pierwszej metody jest zmniejszenie wilgoci w powietrzu poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości ciepła. Dwie kolejne metody wykorzystują z kolei profesjonalne maszyny, które umożliwiają skroplenie pary wodnej znajdującej się w powietrzu. Osuszacze kondensacyjne wykorzystują do tego celu specjalne komory chłodzące, natomiast osuszacze absorpcyjne – wkłady, na których gromadzi się skroplona para wodna. Zaletą zastosowania mikrofal jest możliwość ich penetracji w głąb ścian. Warto jednak pamiętać, aby przy wyborze tej metody dobrze wentylować pomieszczenie, gdyż w powietrzu gromadzą się duże ilości par wodnej, która musi zostać odprowadzona. Najbardziej zaawansowanym procesem osuszania nieinwazyjnego jest osuszanie podposadzkowe, które umożliwia pozbycie się wilgoci z miejsc trudno dostępnych takich jak strefa izolacji znajdująca się tuż pod posadzką. Zabieg ten wykonuje się z wykorzystaniem dedykowanych urządzeń.

Osuszanie budynków Kraków – metody neinwazyjne

Wśród metod inwazyjnych wyróżniamy iniekcje krystaliczne oraz termiczne. Ten pierwszy rodzaj umożliwia osuszenie ścian z tzw. wilgoci kapilarnej, która zazwyczaj jest zaciągana z gruntu. Metoda ta polega na wstrzyknięciu specjalnej mieszanki substancji, które umożliwiają wyparcie wody z kapilar. Osuszanie termiczne polega z kolei na wprowadzeniu do ściany strumieni gorącego powietrza, a następnie żywic metylosilikonwych, które pomogą uniknąć ewentualnego nawrotu problemu. Cały proces osuszania budynku na terenie Krakowa trwa z reguły tylko kilka godzin. 

Osuszanie wilgoci technicznej

Odrębnym pojęciem jest wilgoć techniczna, czyli taka, która jest obecna na samym początku, kiedy budynek zostanie wybudowany. Pozbycie się jej zapewnia zdrowe życie lokatorów bez zawilgoconych ścian. Z tego powodu bardzo ważne jest – szczególnie w przypadku nowych nieruchomości – profesjonalne oczyszczanie budynków. Nasza firma świadczy tego rodzaju usługi w mieście Kraków i jego okolicach. Z tego względu serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Zmagasz się z zalanym lub zawilgoconym mieszkaniem lub biurem, a może tylko część ścian została zamoczona? W tym przypadku warto skorzystać z profesjonalnej usługi osuszania budynków. Kraków jest miastem, w którym mieszkasz? Nasza działalność skierowana jest do klientów indywidualnych, ale także firm.

Osuszanie budynków Kraków

Osuszanie budynków jest niezwykle ważne, jeśli zauważysz, że część Twojej nieruchomości uległa zawilgoceniu. Niepoprawnie wykonane zadanie może mieć wiele negatywnych konsekwencji, również zdrowotnych. Gromadząca się na ścianach pleśń, a także opary mogą być bardzo szkodliwe dla mieszkańców, właśnie dlatego profesjonalnie wykonane osuszanie powinno stać się priorytetem.

Wszystkie zlecenie wykonujemy niezwykle starannie, biorąc pod uwagę indywidualne wskazówki klienta. Analizujemy konstrukcję budynku, rozmieszczenie pomieszczeń, a następnie dobieramy najlepszą metodę działania. Nasza firma prowadzi działalność na rynku od wielu lat, mamy na swoim kocie setki zrealizowanych zleceń. Zdobyta wiedza pozwala nam przeprowadzać osuszanie domów w Krakowie z najwyższą skutecznością. Możesz być więc pewien, że Twój dom lub biuro powróci do poprzedniej świetności.

Kierujemy naszą usługę osuszania do mieszkańców Krakowa. Skontaktuj się z firmą, aby ustalić szczegóły zlecenia oraz dogodny termin realizacji. Jeśli zalanie wymaga szybkiego działania, jesteśmy w stanie zjawić się u naszego klienta w krótkim czasie. Robimy wszystko, aby współpraca okazała się udana.