Wilgoć obecna w ścianie to problem, z którym musi się zmierzyć naprawdę duża grupa osób. Z tego powodu warto zapoznać się z technikami osuszania ścian oraz całych budynków. Sam proces może być stosunkowo prosty – wszystko jednak zależy od stopnia zawilgocenia ściany oraz wybranej techniki redukcji wilgoci. Warto podkreślić, iż istnieje wiele sposobów na skuteczne osuszanie. Kraków to miasto, na terenie którego nasza firma wykonuje takie usługi.

Osuszanie budynków w Krakowie – metody nieinwazyjne

Wśród najbardziej popularnych metod osuszania powietrza znajdują się metody nieinwazyjne, które pozwalają pozbyć się wilgoci w dość skuteczny sposób bez ingerencji w strukturę ścian. Do metod tych należą:

  • nagrzewanie pomieszczeń,
  • osuszanie kondensacyjne i absorpcyjne,
  • osuszanie mikrofalowe,
  • osuszanie podposadzkowe.

Głównym celem pierwszej metody jest zmniejszenie wilgoci w powietrzu poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości ciepła. Dwie kolejne metody wykorzystują z kolei profesjonalne maszyny, które umożliwiają skroplenie pary wodnej znajdującej się w powietrzu. Osuszacze kondensacyjne wykorzystują do tego celu specjalne komory chłodzące, natomiast osuszacze absorpcyjne – wkłady, na których gromadzi się skroplona para wodna. Zaletą zastosowania mikrofal jest możliwość ich penetracji w głąb ścian. Warto jednak pamiętać, aby przy wyborze tej metody dobrze wentylować pomieszczenie, gdyż w powietrzu gromadzą się duże ilości par wodnej, która musi zostać odprowadzona. Najbardziej zaawansowanym procesem osuszania nieinwazyjnego jest osuszanie podposadzkowe, które umożliwia pozbycie się wilgoci z miejsc trudno dostępnych takich jak strefa izolacji znajdująca się tuż pod posadzką. Zabieg ten wykonuje się z wykorzystaniem dedykowanych urządzeń.

Osuszanie budynków Kraków – metody neinwazyjne

Wśród metod inwazyjnych wyróżniamy iniekcje krystaliczne oraz termiczne. Ten pierwszy rodzaj umożliwia osuszenie ścian z tzw. wilgoci kapilarnej, która zazwyczaj jest zaciągana z gruntu. Metoda ta polega na wstrzyknięciu specjalnej mieszanki substancji, które umożliwiają wyparcie wody z kapilar. Osuszanie termiczne polega z kolei na wprowadzeniu do ściany strumieni gorącego powietrza, a następnie żywic metylosilikonwych, które pomogą uniknąć ewentualnego nawrotu problemu. Cały proces osuszania budynku na terenie Krakowa trwa z reguły tylko kilka godzin. 

Osuszanie wilgoci technicznej

Odrębnym pojęciem jest wilgoć techniczna, czyli taka, która jest obecna na samym początku, kiedy budynek zostanie wybudowany. Pozbycie się jej zapewnia zdrowe życie lokatorów bez zawilgoconych ścian. Z tego powodu bardzo ważne jest – szczególnie w przypadku nowych nieruchomości – profesjonalne oczyszczanie budynków. Nasza firma świadczy tego rodzaju usługi w mieście Kraków i jego okolicach. Z tego względu serdecznie zapraszamy do kontaktu.