Ozonowanie jest jedną z form dezynfekcji. Przeprowadza się je w biurach, mieszkaniach i na zamkniętych powierzchniach. Skutecznie usuwa wszystkie bakterie i wirusy, a do tego nie wymaga syntetycznych środków bakteriobójczych. Zamiast nich używany jest ozon będący silnie utleniającym gazem. Jest to w pełni ekologiczny, najlepszy środek dezynfekujący, a jego skuteczność wynosi 100%. Działanie to zostało potwierdzone przez wielu naukowców, został dopuszczony do stosowania jako gaz odkażający w każdym zakątku świata. Ozon utlenia kwasy tłuszczowe i białka w błonie komórkowej bakterii, wirusów i grzybów. Są to zmiany nieodwracalne, które prowadzą do całkowitego pozbycia się intruzów.

Wirusy, a ozonowanie

Jest to proces dokładnie usuwający nawet szybko rozprzestrzeniające się wirusy. W tym celu nasi pracownicy korzystają z ozonatorów powietrza. Skuteczność dezynfekcji uzależniona jest od wielu czynników: powierzchni pomieszczenia, czasu ozonowania i wcześniej użytych środków. Dzięki tej metodzie skutecznie chroni się zdrowie pracowników i zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem chorób wirusowych.

W przypadku potrzeby ozonowania pomieszczeń biurowych w Krakowie zapraszamy do szybkiego kontaktu telefonicznego lub do skorzystania z naszego formularza kontaktowego.

Ozonowanie biur i mieszkań

Dezynfekcja jest podstawową czynnością mająca na celu zadbanie o pracownika i jego zdrowie. Ozonowanie nie tylko eliminuje bakterie i drobnoustroje, ale także alergeny i roztocza kurzu domowego, co znacząco wpływa na komfort pracowników i mieszkańców. W tym procesie nasi specjaliści wytwarzają w pomieszczeniu właściwe stężenie ozonu przez minimum 30 minut. Jest to gaz nietrwały, więc po kilkudziesięciu minutach, biura i pokoje są znów gotowe do użycia. Co więcej, ozon wpływa nie tylko na drobnoustroje, bakterie, wirusy, ale także na nieprzyjemne zapachy. Po ozonowaniu w pomieszczeniach powietrze jest lekkie i świeże, przypominające znane nam wszystkim powietrze po burzy.

Jeśli po dezynfekcji mieszkania lub biura problem powróci, wówczas nasi pracownicy przeprowadzają dodatkowo pomiary wilgoci, osuszanie murów, a następnie cały proces wykonywany jest na nowo. W niektórych przypadkach, jak np. windy czy miejsca użyteczności publicznej pojawia się potrzeba dezynfekcji całej wentylacji i przestrzeni obok pokoi, jak np. korytarze, windy, klatki schodowe.

Chcąc szybko zadbać o swoje zdrowie, warto skorzystać z dezynfekcji ozonem. W tym celu serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Przeprowadzamy ozonowanie w Krakowie, ale też na terenie innych okolicznych miast.